Skip to main content
0

Kalimba je hudobný nástroj,
na ktorom sa naučí hrať každý

1
Ladenie
2
Telo
3
Elektro pre profesionálov

Kalimbu vyberáme nielen okom, ale aj uchom. Preto máme okrem fotografií pri každej kalimbe aj zvukovú ukážku. Najprv potrebujete zistiť, aký typ ladenia vám vyhovuje, aký typ dreva sa nám páči. Ste začínajúci hráč a kalimba je váš prvý nástroj? Alebo ste hudobník, ktorý očakáva viac?

  1. ladenie
  2. telo
  3. pripojenie pri elektroakustických kalimbách

Základňou každej kalimby je krásny kus dreva, ktorý rezonuje a prenáša tóny do priestoru. Tie naše sú zhotovené zo stromov od jelši, cez patagónsku pawlowniu.

Pentatonické

Diatonické

Chromatické

Vlastné ladenia

Gravírovanie ako nič

Ak potrebujete na svoju kalimbu niečo vyryť, tak sa nám napíšte

Pre najnáročnejších vieme vytvoriť kalimbu na želanie z akéhokoľvek dreva a ladením podľa želania. Tiež ponúkame možnosť gravírovania pre nápisy na želanie.

Ku každej kalimbe ponúka sadu doplnkov

Ladiace nástroje na okamžité vyladenie kalimby keď potrebujete.

Spevníky, aby ste sa naučili hrať na kalimbe rýchlejšie

Pevné obaly, aby bol váš nástroj v bezpečí aj počas cestovana

Každý kto začínal hrať na hudobnom nástroji vie, aké je ťažké začať.
Preto sme pripravili niekoľko jednoduchý pomôcok, spevník spolu s céčkami na ľahkú identifikáciu s ktorými si zahrá každý.Spevník vznikol, aby ste sa mohli naučiť hrať na kalimbe rýchlejšie. Obsahuje „céčka“ na rýchle určenie správnej lamely na hranie a pesničky s notami, ktoré zvládne aj dospelý, aj dieťa.

Iba s kvalitným drevom, získate dobrý zvuk

Všetky kalimby vznikajú z dreva, ktoré je niekoľko rokov sušené, preto kalimby znejú tak dobre. Vyrábame ich predovšetkým z orechového dreva, ktoré je charakteristické svojim mäkkým a teplým tónom. Za jeho zvukovými kvalitami stojí nielen proces dlhoročného sušenia, ale aj starostlivý výber stromov s ktorými robíme.

Okrem orechového používame aj iné dreviny, o ktoré sa rovnako dobre staráme. Vieme ich zhotoviť pri nástrojoch na mieru.

❤️ Vyrobené s láskou v Nízkych Tatrách

Close Menu

info@bolfkalimbas.sk
+421 917 476 150
Horná Lehota 135, 97681