Lara Pickup 17 tónová C dur/G dur kalimba

199,00

Ručne vyrábaná 17-tónová kalimba LARA na rezonančnej doske v elektroakustickej verzii. Kalimba je ladená v diatonickom ladení Gdur a Cdur. Profesionálna kalimba s obdivuhodným tónovým rozsahom. LARA je tým pravým hudobným nástrojom pre milovníkov komponovania vlastných melódií a skladieb. Pri hre určite oceníte veľkorysý tónový rozsah a kvalitný čistý zvuk kalimby.

 

Zvuková ukážka Lara-G

Zvuková ukážka Lara-C

Vymazať

Dodacia doba nástrojov je 1-2 týždne. Pre skoršie dodanie nás prosím kontaktujte, urobíme maximum, aby ste kalimbu dostali včas.

Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Pre hudobníkov a profesionálov 

V elektro-akustickej verzii kvalitu a čistotu zvuku zabezpečia tri snímače zvuku a kvalitný jack.
S takýmto nástrojom môžete byť hudobníkmi aj na veľkom pódiu. Vďaka trom piezam je snímanie zvuku dobre rozložené a presné. Ocenia ho najmä profesionálni hudobníci a nadšenci kvalitného zvuku, ktorí chcú kalimbu používať s efektami a loopmi.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Naladiť ju vieme do G-dur aj C-Duru. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Na rozdiel od pentatoniky má v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať známe melódie pri ktorých budete musieť trošku rozmýšľať.

Tóny G A H C D E Fis a druhá C D E F G A H

blank

Telo nástroja

Aj táto kalimba vznikla z dreva, ktoré je niekoľko rokov sušené. Vyrobili sme ju ručne z orechového dreva, ktoré je charakteristické svojim mäkkým a teplým tónom. Za jej zvukovými kvalitami stojí hlavne proces starostlivého výberu stromov s ktorými robíme a dlhoročného sušenia. Každá kalimba, ktorá prejde týmto procesom, získava postupným hraním ešte lepšie zvukové vlastnosti.

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x3,2cm

Ladenie: diatonické – G dur a C dur

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

 

Ďalšie informácie

Ladenie

C dur, G dur