Hiroki 19 tónová špeciálna Dmol kalimba

459,00

Hiroki znamená v japončine Znejúci Les. Táto jaseňová kalimba dostala svoje meno právom, jej zvuk je silný a sakrálny, ako by naraz hrala celá hora. Ladenie v Dmol jej dodalo hĺbku, tóny spodnej rady sú intenzívne a dlhoznejúce, kalimbu krásne rozvibrujú v rukách.
Výšky sú jasné, krištáľovo čisté.

Kalimba Hiroki je vyrobená z jaseňového fladrového dreva, s hlbokým meditatívnym zvukom a výraznou vibráciou. Je charakteristická intenzívnymi hlbokými tónmi a zároveň jasnými, čistými výškami. Hiroki je kalimba, ktorú si užijete po cvičení jogy, pri meditácii, terapii či zvukovej masáži. Výrazná rezonancia dreva je vhodná aj na precítenie vibrácii dreva, či už pri hraní v rukách, alebo prikladaním kalimby na iné časti tela.

Hiroki je naladená v diatonickom ladení Dmol, ktoré je vhodné aj pre intuitívne hranie. Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom. Má 19 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Ako darček dostanete praktické puzdro na prenášanie kalimby, doživotný servis a záruku.
Kalimba je vyrobená v jednom kuse, pripravená ihneď k odoslaniu.

1 na sklade

Kalimby zasielame štandardne v priebehu 1-2 týždňov, pre skoršie dodanie nás prosím kontakujte.

Kategória:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať úplne intuitívne. 19 tónová kalimba Hiroki je naladená do diatonickej stupnice Dmol.

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,9 cm

Ladenie: Dmol

Lamely: pružinová oceľ

Počet tónov: 19

Telo nástroja: jaseň

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická