Frea pick up SaReGaMa Freygish kalimba

249,00

Kalimba Frea je láska na prvé počutie, tajomný zvuk „exotického ďalekého Orientu“ vás prenesie do diaľok, pri ktorých sa skvele sníva. 17 tónová kalimba s lamelami v dvoch radoch v ladení Freygish od skladateľa SaReGaMa.

Toto ladenie je jedno z našich najobľúbenejších. Intuitívne, so skvelým rozmiestnením lamiel pre pohodlnú hru. Pri kúpe nástroja s týmto ladením priamo podporujete jeho autora Serga – SaReGaMa, skvelého muzikanta a skladateľa, ktorému prispievame z každej jednej kalimby predanej s jeho ladením.

Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom.  Frea má 17 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Prekvapí vás jej rozsah, čistota tónov a hudobné možnosti. Pri hre určite oceníte veľkorysý tónový rozsah a kvalitný čistý zvuk kalimby. Ocenia ju najmä profesionálni hudobníci a nadšenci kvalitného zvuku, ktorí chcú kalimbu používať s efektami a loopmi.

Zvuková ukážka

 

Kalimby zasielame štandardne v priebehu 1-2 týždňov, pre skoršie dodanie nás prosím kontakujte.

Popis

Pre hudobníkov a profesionálov 

V elektro-akustickej verzii kvalitu a čistotu zvuku zabezpečia tri snímače zvuku a kvalitný jack.
S takýmto nástrojom môžete byť hudobníkmi aj na veľkom pódiu. Vďaka trom piezam je snímanie zvuku dobre rozložené a presné. Ocenia ho najmä profesionálni hudobníci a nadšenci kvalitného zvuku, ktorí chcú kalimbu používať s efektami a loopmi.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať úplne intuitívne. Kalimba Frea  je ladená v špeciálnom ladení SaReGaMa Freygish.

Telo nástroja

Aj táto kalimba vznikla z dreva, ktoré je niekoľko rokov sušené. Vyrobili sme ju ručne z orechového dreva, ktoré je charakteristické svojim mäkkým a teplým tónom. Za jej zvukovými kvalitami stojí hlavne proces starostlivého výberu stromov s ktorými robíme a dlhoročného sušenia. Každá kalimba, ktorá prejde týmto procesom, získava postupným hraním ešte lepšie zvukové vlastnosti.

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Video ukážka kalimby

Play Video

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 17x14x3 cm

Ladenie: SaReGaMa Freygish

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická