Auryn 33 tónová chromatická kalimba

459,00

Po troch rokoch intenzívneho výskumu zvuku, dreva a foriem s radosťou predstavujeme – 33 tónovú chromatickú kalimbu Auryn.

Vývoj nástroja prešiel rôznymi fázami, počas ktorých sme riešili zachovanie čistoty a znelosti tónov a súčasne optimálne rozmiestnenie lamiel pre pohodlné držanie kalimby počas hrania.

Auryn je jedinečná kalimba, na ktorej sa podarilo umiestniť 33 tónov v dvoch radoch.
Vďaka inovovanému tvaru sa dobre drží v rukách, má vyváženú hmotnosť aj veľkosť. Je tvorená dvoma radmi lamiel a mechaník, spodná rada je tvorená plnými diatonickými tónmi so začiatočným tónom F3, horná rada zodpovedajúcimi pentatonickými poltónmi.

No najviac prekvapí jej rozsah 2,5 oktávy a hudobné možnosti, ktoré Auryn prináša. Vďaka rozmiestneniu lamiel je hranie možné pre začiatočníka, no hlavne naplní potreby náročného umelca. Sakrálny zvuk, jasne znejúcich 33 tónov, vyvážená v hĺbkach aj výškach, taká je chromatická kalimba Auryn. Dostupná v akustickej aj elektroakustickej verzii.

Zvuková ukážka

Kalimby zasielame štandardne v priebehu 1-2 týždňov, pre skoršie dodanie nás prosím kontakujte.

Kategória:

Popis

Telo nástroja

Aj táto kalimba vznikla z dreva, ktoré je niekoľko rokov sušené. Vyrobili sme ju ručne z orechového dreva, ktoré je charakteristické svojim mäkkým a teplým tónom. Za jej zvukovými kvalitami stojí hlavne proces starostlivého výberu stromov s ktorými robíme a dlhoročného sušenia. Každá kalimba, ktorá prejde týmto procesom, získava postupným hraním ešte lepšie zvukové vlastnosti.

Ladenie a zvuk

Kalimba je ladená v chromatickom ladení, so začiatočným tónom F a ladenými alikvótnymi tónmi. Je tvorená dvoma radmi lamiel a mechaník, spodná rada je tvorená plnými diatonickými tónmi so začiatočným tónom F3, horná rada zodpovedajúcimi pentatonickými poltónmi. Farba tónov je teplá s dlhým dozvukom. Vďaka ladeniu je to najspratnejšie piáno na svete.

F  F# G G# A A# H C C# D #E

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Dostupná aj v elektroakustickej verzii

V elektro-akustickej verzii kvalitu a čistotu zvuku zabezpečia tri snímače zvuku a kvalitný jack. S takýmto nástrojom môžete byť hudobníkmi aj na veľkom pódiu. Vďaka trom piezam je snímanie zvuku dobre rozložené a presné. Ocenia ho najmä profesionálni hudobníci a nadšenci kvalitného zvuku, ktorí chcú kalimbu používať s efektami a loopmi.

Pozrieť pickup verziu

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 20,5 x 15 x 3cm

Ladenie: chromatické

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická