Aurora Pickup 21 tónová chromatická kalimba

279,00

Ručne vyrábaná 21-tónová kalimba AURORA na rezonančnej doske v chromatickom ladení v elektroakustickej verzii. Prekvapí vás jej rozsah, čistota tónov a hudobné možnosti. Určená hlavne pre ľudí, ktorí si chcú zobrať do rúk malý klavír a trochu aj vedia hrať.

 

Zvuková ukážka

Kalimby zasielame štandardne v priebehu 1-2 týždňov, pre skoršie dodanie nás prosím kontakujte.

Kategória:

Popis

Pre hudobníkov a profesionálov 

V elektro-akustickej verzii kvalitu a čistotu zvuku zabezpečia tri snímače zvuku a kvalitný jack.
S takýmto nástrojom môžete byť hudobníkmi aj na veľkom pódiu. Vďaka trom piezam je snímanie zvuku dobre rozložené a presné. Ocenia ho najmä profesionálni hudobníci a nadšenci kvalitného zvuku, ktorí chcú kalimbu používať s efektami a loopmi.

Ladenie a zvuk

Kalimba je ladená v chromatickom ladení Cdur, so začiatočným tónom G a ladenými alikvótnymi tónmi. Má matnú kovovú mechaniku a dvojradové prevedenie lamiel. Farba tónov je teplá s dlhým dozvukom. Vďaka ladeniu je to najspratnejšie piáno na svete.

G Gis A Ais B C Cis D Dis E F Fis G Gis A Ais B C Cis D Dis

Telo nástroja

Aj táto kalimba vznikla z dreva, ktoré je niekoľko rokov sušené. Vyrobili sme ju ručne z orechového dreva, ktoré je charakteristické svojim mäkkým a teplým tónom. Za jej zvukovými kvalitami stojí hlavne proces starostlivého výberu stromov s ktorými robíme a dlhoročného sušenia. Každá kalimba, ktorá prejde týmto procesom, získava postupným hraním ešte lepšie zvukové vlastnosti.

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Video ukážka kalimby

Play Video

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 14x12x3cm

Ladenie: chromatické – C dur

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická