Yggdrasil špeciálna kalimba – jeden unikát

Yggdrasil – Svetový strom, večne zelený jaseň, ktorý je obrazom celého kozmu.
Jeho kmeň stúpa v geografickom strede severského duchovného vesmíru.
Zvyšok vesmíru je usporiadaný okolo neho a držaný pohromade vďaka jeho vetvám a koreňom, ktoré navzájom spájajú rôzne časti vesmíru.

Kalimba Yggdrasil: 700 ročný jaseň
Drevo: jadrový jaseň. Dych vyrážajúci vizuál fládrového dreva vznikol obrovským tlakom koruny na kmeň stromu.
Jeho krásnu farebnosť odráža bohato mineralizované sopečné podložie.
Pôvod: Otec všetkých stromov, ktoré vyrástli na kopci s výhľadom na Bojnický zámok.

Rozmerom 17 x 14 cm skvele sadne do rúk dospelákom. Kalimba Yggdrasil je naladená v diatonickom ladení Amol,  pričom spodná rada obsahuje tóny z Amol stupnice a vrchná rada C dur. Kalimba má meditatívny zvuk s mohutným basom a s dlhým dozvukom, farba tónov je teplá, dynamická a žiarivá.
Pri hraní si tak môžete tieto dve stupnice ľubovoľne kombinovať. Yggdrasil je kalimba na ktorej sa dá hrať aj čisto intuitívne. Kalimba je vyrobená v dvojradovom prevedení, takéto usporiadanie lamiel dobre padne aj hráčom s hrubšími palcami.

Zvuková ukážka

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Katalógové číslo: - Kategórie:

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať známe melódie pri ktorých budete musieť trošku rozmýšľať.

Tóny A H C D E F G A H  a druhá C D E F G A H C

blank

Video ukážka kalimby

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,3cm

Ladenie: diatonické –  A mol

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: jaseňové drevo

Obal: filcový obal zo 100% ovčej vlny je súčasťou balenia

 

 

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická