Yewa 15 tónová tisová kalimba

189,00

Takýto nástroj sa vidí raz za život.

Poznáte tis? Extrémne pomaly rastúci strom, o ktorom sa vedú debaty, či patrí medzi ihličnany alebo listnaté stromy.  Jeho ihličie je mäkké, jeho plody nádherne červené a jedovaté zároveň. Väčšinou ho vídame ako poloker a ani netušíme, že môže mať desiatky rokov.

Strom, z ktorého je vyrobená táto kalimba rástol minimálne 150rokov a drevo z neho bolo sušené 20 rokov.  Tisové drevo je mimoriadne husto rastené a tak má silné vnútorné pnutie, preto vyrobiť z neho kalimbu chce veľké odhodlanie no hlavne trpezlivosť.

Podarilo sa a my vám predstavujeme našu prvú tisovú kalimbu, ktorá má mäkký podmanivý zvuk. Vďaka vhodnému ladeniu „Podhaľanská“ (C D E F# G A H) Vás doslova objíme v náručí.

Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom. Yewa má 15 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Dostupný jeden kus, vhodný hneď na odoslanie.

YOUTUBE LINK

1 na sklade

Kalimby zasielame v priebehu jedného týždňa. Dodanie do Vianoc stíhame, pri výbere 24hodinového doručenia s DHL Kuriérom.

Kategórie:

Popis

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať úplne intuitívne. 15 tónová kalimba Yewa je naladená do diatonickej stupnice „Podhaľanská“ (C D E F# G A H).

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,3 cm

Počet tónov: 15

Ladenie: diatonické ladenie Podhaľanská

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: tisové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia