Vitalis špeciálna kalimba – jeden unikát

489,00

Pre tých, ktorí si cenia osobitný prístup počas celej výroby, ponúkame možnosť výrobu kalimby na mieru. Môžete si vybrať drevo pre telo nástroja, finálne ladenie, usporiadanie lamiel, gravírovanie. Tak, aby sme spoločne vytvorili váš nástroj snov.

Tento nástroj je magický už na prvý pohľad.
Bresty na Slovensku sú väčšinou svetlé a tmavé sfarbenie majú len tie, ktoré rastú v horách bohatých na pôdne minerály. Tento brest horský má nielen zaujímavé sfarbenie, ale aj príbeh.

„Oko“ v strede nástroja vzniklo pri silných mrazoch, kedy kôra stromu praskla a vrástla do dreva.
Čím zaujímavejšie sfarbenie drevo má, tým náročnejší život strom žil.

Vďaka tangenciálnemu rezu (šikmý rez dreva) sa ukázala štruktúra tohto fladrového bresta v plnej svojej kráse.

Tento nástroj zahrá akékoľvek diatonické ladenie – od F# mol až po vysoký C dur, no rovnako krásne s ňou vyznejú intuitívne ladenia či stupnice od pána SaReGaMu.

Rozmerom 17 x 14 cm skvele sadne do rúk dospelákom. Môžete si vybrať medzi jedno alebo dvojradovým prevedením lamiel, ktoré padne dobre hráčom s hrubšími palcami.

Ako darček dostanete praktické puzdro na prenášanie kalimby, doživotný servis a záruku.
Kalimbu pre Vás dokončíme do týždňa od objednania.

1 na sklade

Kalimby zasielame v priebehu jedného až dvoch týždňov. Ak potrebujete kalimbu skôr, napíšte nám prosím. Ďakujeme vám za vašu podporu.

Kategórie:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu.
Pri tomto nástroji si môžete  vybrať ladenie podľa vašich preferencií – intuitívne alebo vhodné na hranie skladieb. Pri výbere vám radi poradíme.

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,8cm

Ladenie: vlastné – podľa výberu

Lamely: pružinová oceľ

Počet tónov: 15/17/19

Telo nástroja: fladrový brest

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická