Predané

Theia 21 tónová E mol kalimba

0,00

Kalimba Theia je vyrobená z husto rasteného jaseňového dreva. Theia vznikla v mieste rozkonárenia hlavného kmeňa, vďaka čomu je drevo nástroja húževnaté, tj mimoriadne pevné a zároveň pružné. Kalimba má výraznú kresbu, perleťový nádych a krásne sfarbenie.

Toto drievko bolo s nami v dielni 10 rokov, sušili sme ho výnimočne dlho.  Len na tejto doske sme napočítali 41 rokov rastu stromu.

Pomalý rast, husto rastené drevo, poctivá hrúbka a hlavne váha nástroja zaručujú, že táto kalimba dosahuje výnimočné zvukové vlastnosti – dynamické tóny & intenzívny dlhý dozvuk vhodný pre odpočinok a upokojenie mysle.

Kalimba Theia je naladená v diatonickom ladení E mol, ktoré je vhodné aj pre intuitívne hranie.
Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom. Theia má 21 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Dostupný jeden kus, vhodný hneď na odoslanie.

Zvuková ukážka

Nie je na sklade

Kategórie:

Popis

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať úplne intuitívne. 21 tónová kalimba Theia je naladená do diatonickej stupnice E mol.

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,6cm

Počet tónov: 21

Ladenie: diatonické ladenie E mol

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: jaseňové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia