Tapio 15 tónová jelšová kalimba

229,00

Kalimba Tapio je vyrobená z jelšového dreva s krásnym sýtym ružovkastým odtieňom. Zvuk nástroja je mäkký, krištáľovo čistý a zároveň meditatívny. Pocitovo vás prenesie doprostred horskej lesnej čistiny a pri hre vám umožní dokonalo vypnúť a relaxovať.

Pre tento nástroj sme zvolili jedno z našich obľúbených ladení – pentatoniku Gmol (G A Bb D Eb), ktoré je plne intuitívne a jednoduché na hranie.

Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom. Tapio má 15 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Dostupný jeden kus, vhodný hneď na odoslanie.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Dodacia doba nástrojov je približne 1 týždeň. Pre skoršie dodanie nás prosím kontaktujte, urobíme maximum, aby ste kalimbu dostali včas.

Kategórií:

Popis

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať úplne intuitívne. 15 tónová kalimba Tapio je naladená do pentatonickej stupnice Gmol (G A Bb D Eb).

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 17x14x3,1 cm

Počet tónov: 15

Ladenie: pentatonicke Gmol „lesné“ ladenie

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: jelšové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia