Shala špeciálna kalimba – jeden unikát

349,00

Kalimba Shala je vyrobená z morušového dreva. Zažiť morušu v takejto hrúbke je vzácnosťou a hneď ako sme ju držali v rukách, nám bolo jasné, že z nej vznikne naozaj špeciálny nástroj. Má príjemný mäkký zvuk, fantastické hĺbky a dlhýýýýý dozvuk.

Rozmerom 17 x 14 cm skvele sadne do rúk dospelákom. Shala je naladená v diatonickom ladení F mol, ktoré prekvapí svojou hĺbkou zvuku a možnosťou intuitívneho hrania. Pri hre určite oceníte jej kvalitný čistý zvuk. Shala je vyrobená v dvojradovom univerzálnom prevedení, kalimbu je možné preladiť aj do iného diatonického ladenia.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Dodacia doba pre kalimby je v súčasnosti 3-4 týždne po obdržaní objednávky, špeciály odosielame okamžite. Pokiaľ potrebujete kalimbu skôr, ozvite sa nám prosím.

Kategórie:

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice.  Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica dovolí zahrať piesne, ktoré sú Na rozdiel od pentatoniky má v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať známe melódie pri ktorých budete musieť trošku rozmýšľať.

Táto kalimba je ladená v ladení F mol.

blank

Video ukážka kalimby

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x3,2 cm

Ladenie: diatonické –  F mol

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: morušové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

 

 

 

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická