Shae špeciálna kalimba – jeden unikát

690,00

Kalimba Shae je vyrobená z krásneho jaseňového fladrového dreva. Shae má dynamický zvuk s dlhým dozvukom, so zaujímavými nízkymi tónmi a čistými vysokými tónmi. Telo kalimby je vyrobené zo fladra a vytvára úžasný 3D efekt, keď otáčate kalimbu do rôznych uhlov. Zadná strana tejto kalimby je skutočne veľkolepá – len si ju dobre obzrite 🙂
Túto kalimbu sme ladili do ladenia F dur, v ktorom vyniknú hlboké tóny a rezonancia nástroja.
S rozmermi 17 x 14 cm skvele padne do rúk dospelým. Kalimba Shae je ladená v diatonickom ladení Hmol, ktoré sa dá hrať aj intuitívne. Pri hre určite oceníte jej kvalitný čistý zvuk a jasnosť tónov. Shae je vyrobená v dvojradovom prevedení, takéto usporiadanie lamiel dobre padne aj hráčom s hrubšími palcami. Vďaka tomuto usporiadaniu má tento nástroj až 21! tónov a hranie je stále pohodlné. Kalimba je pripravená k okamžitému odoslaniu.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Kalimby zasielame v priebehu jedného až dvoch týždňov. Ak potrebujete kalimbu skôr, napíšte nám prosím. Ďakujeme vám za vašu podporu.

Kategórie:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky  v oktáve o 2 tóny viac no pritom je stále intuitívna, hĺbavá a pre nás aj meditatívna.

Ladenie kalimby Shae: F dur (F G A Bb C D E)

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x3,8cm

Ladenie: diatonické –  Diatonické ladenie F dur

Počet tónov: 21

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická