Phakali 15 tónová Gmol kalimba

379,00

Kalimbou Phakali vzdávame hold našim koreňom a pôvodu. Phakali v preklade znamená Lesná Víla.
Kalimba z fladrového beľového orecha, ktorý rástol na Zemi 130 rokov. Široká beľ narástla na pni s priemerom jeden meter. Váha koruny stromu vytvorila pod obrovským tlakom fláder. Jeho široká kresba podobná vlnám vody vás ponesie na svojich dlhých tónoch do hĺbky lesa, kde má všetko svoj pôvod.
Mágia.

Kalimba Phakali je ladená v pentatonickom ladení Gmol, ktoré je vhodné pre intuitívne hranie. Pri hre určite oceníte jej čistý zvuk a harmóniu všetkých tónov. Phakali je vyrobená v dvojradovom prevedení, takéto usporiadanie lamiel dobre padne aj hráčom s hrubšími palcami.
Kalimba je dostupná v jednom kuse a  pripravená k okamžitému odoslaniu.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Dodacia doba nástrojov je 1-2 týždne. Pre skoršie dodanie nás prosím kontaktujte, urobíme maximum, aby ste kalimbu dostali včas.

Kategórie:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice.
Pentatonická stupnica obsahuje 5 tónov, je jednoduchšia pre hranie, intuitívna, hĺbavá a aj meditatívna.

Ladenie kalimby Phakali: G mol pentatonické (G A Bb D Eb)

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,5 cm

Ladenie: pentatonické ladenie G mol

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: beľové orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická