Predané

Persa špeciálna kalimba – jeden unikát

0,00

Kalimba Persa vás so svojim zamatovým zvukom prenesie do miest, kde môžete dokonalo zrelaxovať a upokojiť svoje myšlienky. Vyvážená v hĺbkach aj výškach, s mäkkým zvukom typickým pre čerešňu. Meditatívna,  s dlhým dozvukom. Jednoducho výnimočný nástroj.

15 tónová kalimba Persa je vyrobená z fladrového čerešňového dreva s dych vyrážajúcim sfarbením. Ten získala vďaka náročným horským podmienkam, v ktorým strom rástol. Husto rastené drevo zaručuje čistotu a jasnosť všetkých tónov a podmanivý zvuk

Kalimba Persa je ladená v diatonickom ladení Hijaz kar, ktoré je výborné pre intuitívnu hru. Persa je vyrobená v jednoradovom prevedení, takéto usporiadanie lamiel dobre padne hráčom s menšími a normálnymi rukami.

Dostupný jeden kus, vhodný hneď na odoslanie.
Súčasťou balenia je aj bavlnené vrecko na prenos nástroja a stojan pre kalimbu.

Kalimba je pripravená k okamžitému odoslaniu.

Zvuková ukážka

Nie je na sklade

Kategórií:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky  v oktáve o 2 tóny viac no pritom je stále intuitívna, hĺbavá a pre nás aj meditatívna.

Ladenie kalimby Persa: Hijaz Kar (G, G♯, B, C, D, D♯, F♯)

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,3 cm

Ladenie: diatonické – Hijaz Kar (G, G♯, B, C, D, D♯, F♯)

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: čerešňové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická