Predané

Limitovaná SaReGaMa edícia – Lyra Amarant

0,00

Predstavujeme Vám limitovanú edíciu kalímb zo vzácnych driev s obľúbenými ladeniami od hudobného skladateľa Serga SaReGaMa. Každý nástroj je vyrobený v jednom kuse.

Táto špeciálna LYRA pochádza z amarantového dreva, ktoré má mäkký zvonivý zvuk, dlhý dozvuk, výborne sa drží v ruke. Jedinečnosť nástroja podčiarkuje ručne tepaná mechanika. Pnutím dreva v strome vznikla prasklina, ktorú sme ošetrili spájacou sponou, nástroj je stabilný a zároveň s týmto prvkom unikátny.

Toto intuitívne ladenie má skvelo rozmiestnené lamely pre pohodlnú hru. Pri kúpe nástroja s týmto ladením priamo podporujete jeho autora Serga – SaReGaMa, skvelého muzikanta a skladateľa, ktorému prispievame z každej jednej kalimby predanej s jeho ladením.

Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom.  Lyra má 17 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Ku kalimbe si môžete objednať aj notový zápis pre hranie tejto konkrétnej piesne.
Dostupný jeden kus, kalimba je pripravená hneď k odoslaniu.

Zvuková ukážka

Nie je na sklade

Kategórie: ,

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej SaReGaMa edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu SaReGaMa Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto kalimba je ladená v myxolydickom ladení B lydian.

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,4 cm

Ladenie: SaReGaMa B Lydian

Lamely: pružinová oceľ

Počet tónov: 17

Telo nástroja: amarantové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická