Predané

Freyja 19 tónová E mol Pick up kalimba

Original price was: 789,00€.Current price is: 0,00€.

Kalimba Freyja je nástroj, ktorý vznikal pomaly. Jej dych vyrážajúca kresba sa postupne odkrývala s každou jemnou zbrúsenou vrstvou, hodinu po hodine. Výsledok sa dostavil po 16 hodinách ručného brúsenia.

V čom je výnimočná

Freyja je vyrobená z jadrového orechového dreva s krásnou fontánou, ktorá vzniká pri rozkonárení kmeňa. Takýchto miest je na dreve minimálne, väčšinou sú rozpraskané a nevhodné pre výrobu hudobných nástrojov. Precízny prístup pri sušení dreva zaručil, že nástroj ostal celistvý, bez prasklín, poškodení a s plným zvukom.

Bodkou vo vizuáli kalimby je leštená mechanika, ktorá podčiarkuje výnimočnosť tohto nástroja.

Zvuk

Freyju charakterizuje „Chrámový tempo sound“.  Hlboký, meditatívny, krištáľovo čistý.
Plne znejúcich 19 tónov s dlhým dozvukom. Kalimba Freyja je vyvážená v hĺbkach aj výškach. Jedným slovom Dokonalá.

Kalimba je naladená v diatonickom ladení E mol, ktoré je vhodné aj pre intuitívne hranie. Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom. Freyja má 19 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Dostupný jeden kus, vhodný hneď na odoslanie.
Súčasťou balenia je aj vlnený filcový obal a stojan pre kalimbu.

Zvuková ukážka

Nie je na sklade

Kategória:

Popis

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať úplne intuitívne.
19 tónová kalimba Freyja je naladená do diatonickej stupnice E mol (E F# G A H C D).

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,8 cm

Počet tónov: 19

Ladenie: diatonické ladenie E mol

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: vlnený filcový obal súčasťou balenia

Vyrobená v elektroakustickej verzii

V elektro-akustickej verzii kvalitu a čistotu zvuku zabezpečia tri snímače zvuku a kvalitný jack. S takýmto nástrojom môžete byť hudobníkmi aj na veľkom pódiu. Vďaka trom piezam je snímanie zvuku dobre rozložené a presné. Ocenia ho najmä profesionálni hudobníci a nadšenci kvalitného zvuku, ktorí chcú kalimbu používať s efektami a loopmi.

Pozrieť pickup verziu