Éós

249,00

Kalimba Éós je vyrobená z beľového orechového dreva, s prelínaním jadrového dreva vo vrchnej časti.

Efekt slnečných lúčov spôsobilo prvé rozkonárenie hlavného pňa. Je to mimoriadne vzácny úkaz, o to viac, že táto kalimba má skvelý zvuk.

Rozmerom 20 x 15 cm skvele sadne do rúk dospelákom. Éós je naladená v diatonickom ladení Hijazkar G, ktoré prekvapí plnosťou zvuku a možnosťou intuitívneho hrania. Pri hre určite oceníte jej kvalitný čistý zvuk a možnosť preladiť si nástroj do vami želaného ladenia. Éós je vyrobená v dvojradovom prevedení, vďaka rozmiestneniu lamiel ostáva na hru dostatok priestoru.

Zvuková ukážka

 

 

Nie je na sklade

Kategórie:

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Naladiť ju vieme do G-dur aj C-Duru. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica dovolí zahrať piesne, ktoré sú Na rozdiel od pentatoniky má v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať známe melódie pri ktorých budete musieť trošku rozmýšľať.

Tóny G A H C D E Fis a druhá C D E F G A H

blank

Video ukážka kalimby

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 20x15x2,3cm

Ladenie: diatonické –  Hijazkar G

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: orechové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

 

 

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická