Chrysanthe 17 tónová F mol kalimba

499,00

Kalimba Chrysanthe je vyrobená z očkového morušového dreva, ktoré sme sušili šesť rokov, kým bolo pripravené stať sa hudobným nástrojom. Popri výbornom zvuku nástroja si užijete aj inšpiratívny vizuál. Drevo je husto rastené, s výraznou kresbou, typickou morušovou žltou farbou, s drobnými „príbehmi dreva“.

Zvuk
Sila tohto nástroja je v hlbokých tónoch, ktoré drží výnimočne jasne a dlho. Preto sme zvolili ladenie F mol. Kalimba má meditatívny zvuk, vynikajúcu rezonanciu s terapeutickými účinkami

Rozmerom 17 x 14 cm skvele sadne do rúk dospelákom. Chrysanthe je vyrobená v dvojradovom prevedení, takéto usporiadanie lamiel dobre padne aj hráčom s hrubšími palcami. Kalimba je pripravená k okamžitému odoslaniu.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Dodacia doba nástrojov je štandardne 1-2 týždne. Pre skoršie dodanie nás prosím kontaktujte, urobíme maximum, aby ste kalimbu dostali včas.

Kategórie:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica má na rozdiel od pentatoniky v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať známe melódie pri ktorých budete musieť trošku rozmýšľať. Kalimba Chrysanthe je ladená v diatonickom ladení F mol.

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,5cm

Ladenie: diatonické –  F mol

Lamely: pružinová oceľ

Počet tónov: 17

Telo nástroja: morušové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

 

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická