Carpo špeciálna kalimba – jeden unikát

229,00

Kalimba Carpo je vyrobená z hruškového dreva. Sila tohto nástroja spočíva v jeho zamatovom zvuku a meditatívnom charaktere. Carpo je kalimba, ktorú si môžete vychutnať po cvičení jogy, počas meditácie, terapie alebo zvukovej masáže. Výrazná rezonancia dreva je vhodná aj na precítenie vibrácií, či už pri hre v rukách alebo priložením kalimby na iné časti tela.

S rozmermi 17 x 14 cm kalimba perfektne padne do rúk dospelého človeka. Carpo je vyrobené v dvojradovom prevedení, ktoré je skvelé pre hudobníkov aj pre hráčov so širšími palcami. Pri hre určite oceníte jej zamatový zvuk a možnosť intuitívneho hrania.
Jediný dostupný kus – špeciál k dispozícii hneď k odoslaniu.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Dodacia doba nástrojov je 1-2 týždne. Pre skoršie dodanie nás prosím kontaktujte, urobíme maximum, aby ste kalimbu dostali včas.

Kategórie:

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej Tatranskej edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu Tatranských Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto stupnica dovolí zahrať piesne, ktoré majú na rozdiel od pentatoniky  v oktáve o 2 tóny viac a dovolí vám hrať známe melódie pri ktorých budete musieť trošku rozmýšľať.

Ladenie kalimby Carpo : F mol (F G Ab Bb C Db Eb

blank

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

blank

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

blank

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,2 cm

Ladenie: diatonické – F mol

Lamely: pružinová oceľ

Telo nástroja: hruškové drevo

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická