Air 17 tónová špeciálna SaReGaMa kalimba

349,00

Predstavujeme Vám špeciálnu AIR kalimbu z nádherného beľového orecha s výrazným fladrovým efektom. Ladenie tejto kalimby má podmanivý, melancholický podtón. Air je jemná ako jarný vánok, no súčasne intenzívna, s dokonalo vyváženými tónmi, hĺbkami a výškami. Zamilujete si ju.

Toto intuitívne ladenie má skvelo rozmiestnené lamely pre pohodlnú hru. Pri kúpe nástroja s týmto ladením priamo podporujete jeho autora Serga – SaReGaMa, skvelého muzikanta a skladateľa, ktorému prispievame z každej jednej kalimby predanej s jeho ladením.

Rozmerom 17 x 14 cm kalimba výborne sadne do rúk dospelákom.  Air má 17 tónov, je vyrobená v dvojradovom prevedení, ktoré je pohodlné aj pre začiatočníkov či hráčov s hrubšími palcami.

Ku kalimbe si môžete objednať aj notový zápis a video tutoriál pre hranie tejto konkrétnej piesne.
Dostupný jeden kus, kalimba je pripravená hneď k odoslaniu.

Zvuková ukážka

1 na sklade

Kalimby zasielame štandardne v priebehu 1-2 týždňov, pre skoršie dodanie nás prosím kontakujte.

Kategórie: ,

Popis

Telo nástroja

Kalimba z unikátnej SaReGaMa edície, jediná svojho druhu. Raz za niekoľko mesiacov sa nám pri brúsení driev zatají dych. Je to vtedy, keď Marek zbadá na zaprášenej doske miesto, z ktorého sa narodí špeciálna kalimba. Označíme si ho a umiestňujeme formu tak, aby v budúcnosti čo najviac vynikla jeho krása. Tá spočíva v životnom príbehu stromu, ktorý sa odzrkalil na štruktúre a sfarbení dreva. Tieto nádhery si postupne zbierame celý rok. Drevo sa po štyroch rokoch prirodzeného sušenia, ešte niekoľko mesiacov teplotne aklimatizuje v dielni, aby bolo čo najviac stabilné. Keď je pripravené, pustíme sa do výroby. Prekvapenie prichádza až so samotným záverom, kedy len jedna z troch kalímb hrá tak, aby naplnila naše očakávania. Následne hľadáme ladenie, ktoré kalimbe sedí najviac, aby sa hraním celá rozospievala. Výsledok našej práce môžete osláviť spoločne s nami. Predstavujeme Vám edíciu SaReGaMa Špeciálov, každá kalimba je unikát a jediná svojho druhu.

Ladenie a zvuk

Určite si pamätáte zo základnej školy, ako ste na hudobnej výchove spievali do re mi fa so la si do. Je to slovné označenie siedmych tónov diatonickej stupnice. Práve ste si zaspievali jednu oktávu. Táto kalimba je ladená v ladení AIR Saregama.

Video ukážka kalimby

Play Video

Neobmedzená záruka

O váš nástroj bude dobre postarané. Ku každej kalimbe poskytujeme neobmedzenú záruku darom na doladenie a vyčistenie nástroja.

Balené v ručne maľovanom obale

Pozornosť nástroju venujeme od výberu stromov, s ktorými pracujeme, až po záverečné balenia nástroja, ktorým príde ku vám domov. Všetko na kalimbe je ručne vyrábané. Rovnako aj obal, ktorý ako poctu nástroju maľujeme ručne. Takýto obal je nielen krásny, ale dá sa použiť aj ako rezonančná plocha pri hraní.

Technické informácie

Rozmery: 17x14x2,5 cm

Ladenie: SaReGaMa Air

Lamely: pružinová oceľ

Počet tónov: 17

Telo nástroja: beľový orech

Obal: textilný obal súčasťou balenia

Ďalšie informácie

Akustika

Akustická, Elektroakustická